Yhteystiedot

Partiolippukunta Nummen Eränkävijät
Liity lippukuntaan: liity Nummen Eränkävijöihin tai ota yhteyttä: partioon@nuer.fi

Pesti Nimi Sähköposti Puhelin Kuva
Lippukunnanjohtaja
Hallituksen jäsen
Kati Komulainen lippukunnanjohtaja@nuer.fi 050-3819978
Apulaislippukunnanjohtaja
Ensiapuvastaava
Hallituksen jäsen
Inka Viitala apulaisjohtaja@nuer.fi 040-4133328
Sihteeri
Hallituksen jäsen
Hanna Helin sihteeri@nuer.fi
Pestijohtaja
Jäsenrekisterin hoitaja
Hallituksen jäsen
Henna Ylitolonen pestijohtaja@nuer.fi
jasenrekisteri@nuer.fi
Ohjelmajohtaja
Hallituksen jäsen
Riikka Pirttilä ohjelmajohtaja@nuer.fi
Kalusto- ja leirialueen hoitaja
Hallituksen jäsen
Arto Niemelä kalusto@nuer.fi
Kalusto- ja leirialueen hoitaja
Hallituksen jäsen
Sami Nieminen kalusto@nuer.fi
Viestintävastaava
Hallituksen varajäsen
Emmi Komulainen
Hallituksen varajäsen Jenny Ruini
Rahastonhoitaja Soile Taskinen rahastonhoitaja@nuer.fi 045-6752517
Ensiapuvastaava
Turva-aikuinen
Henna Ylitolonen turva@nuer.fi

Lippukunnan osoite ja pankkiyhteys

Partiolippukunta Nummen Eränkävijät ry
c/o Kati Komulainen   
Haapamäki 10
13210 Hämeenlinna

Pankkiyhteys: FI41 5680 1350 0112 96

Y-tunnus 2825486-2


Retkien ym. osallistumismaksut maksetaan laskulla. Maksua ei palauteta osallistujan sairastuttua tai peruutettua tulonsa muun syyn vuoksi, ellei huoltaja sitä erikseen pyydä rahastonhoitajalta: rahastonhoitaja@nuer.fi.

Jäsenmaksuvapautus voidaan myöntää taloudellisin, terveydellisin ja sosiaalisin perustein. Jäsenmaksuvapautuksella halutaan varmistaa myös vähävaraisten perheiden lasten ja nuorten mahdollisuus harrastaa partiota. Jäsenmaksusta vapauttamista voi anoa ympäri vuoden, kuitenkin ennen jäsenmaksulaskun eräpäivää. Jäsenmaksuvapautuksen myöntää partiopiiri, johon partiolaisen lippukunta kuuluu.
Jäsenmaksuvapautusta voi hakea jäsen tai alle 18-vuotiaiden osalta huoltaja. Jäsenmaksuvapautuksen hakeminen tapahtuu sähköisellä lomakkeella tästä linkistä. Jäsenmaksuvapautuksen anomiseen tarvitset tunnukset Partiorekisteri-Kuksaan (PartioID). Jokaisesta jäsenestä tulee tehdä oma hakemus!


Kaikkiin tapahtumiin tulee ilmoittautua Kuksan kautta. Tapahtumalaskua maksaessasi käytä viitenumeroa. Jos kohtaat ongelmia, ota yhteyttä rahastonhoitajaan: rahastonhoitaja@nuer.fi.

0